Livigno

Livigno

Zimní zábava pro děti

Děti a lyžování v italském Livignu

Zimní prázdniny jsou skvělou zábavou pro celou rodinu.

Využijte i vy příležitost a nechte své děti, ať poznávají i bez vás svět lyžování.

Ti nejmenší se tak hravou formou seznámí se sněhem a zimními sporty, zatímco jejich rodiče si budou vychutnávat na sjezdovkách obloučky.

Dětská školka M’eating Point Mottolino

Vyškolení pedagogové se postarají o děti ve velké školce v horské chatě M'Eating Point, u horní stanice lanovky Mottolino.

Lyžařská dovolená v Livignu

Pohled na městečko Livigno v zimě

Livigno se nachází přímo u švýcarských hranic a proto je vyhlášené i mimo sjezdovky, a sice svými duty-free obchody.

Vzhledem k nadmořské výšce 1.809 - 2.798 m se řadí mezi 15 nejvýše položených lyžařských středisek v Itálii.

Zároveň je jednou ze 3 nejlépe hodnocených lyžařských oblastí v Lombardii.

Zimní sezóna tady obvykle trvá od konce listopadu až do začátku května.

Se 115 kilometry sjezdových tratí se středisko může zařadit i k 15 největším lyžařským areálům v Itálii.

Snowparky

Pohled na skiareál Mottolino v Livignu

Snowpark Mottolino

Mottolino byl jedním z prvních snowparků vybudovaných v Itálii.

Byl postaven na konci 90. let minulého století, kdy se snowboarding stával více a více oblíbenějším mezi zimními sprotovci.

Jak na národní, tak i na mezinárodní úrovni získal již několik ocenění a dnes je jedním z nejlepších parků v celé Itálii.

Stal se opravdovou "Mekkou" těch nejslavnějších snowboardistů, ale také se tu pravidelně odehrávají ta nejdůležitější sportovní klání ve stylu freeski v celé Evropě.

Běžky

Livigno a běžkařská trasa

Italská oblast Livigno nabízí celkem 40 km dobře upravovaných běžkařských stop. Díky umístění v horském údolí jsou tady podmínky pro běžecké lyžování téměř dokonalé.

V samotném údolí narazíte celkem asi na 30 km dobře udržovaných tratí, které můžete využívat zcela zdarma, když si s sebou vezmete běžky. Již na prvním sněhu se tady můžete prohánět při běhu na lyžích.

Je už pak jedno, zda to bude na lehčích či těžších úsecích, hlavně, že ve zdejším otevřeném údolí téměř nepřetržitě svítí sluníčko.

Bikepark

Bike Park Mottolino v Livignu

Livigno je místo, kde se setkává mezinárodní elita vyznavačů horských kol MTB. A co dělá z této destinace jednu z nejoblíbenějších v tomto sportu?

Profesionální cyklisté vědí, že tady najdou různé traily a širokou nabídku dalších tras.

Livigno nabízí všechny druhy trailů uprostřed jedinečné krajiny: od jednoduchých, přírodních singltrailů přes úchvatné scenérie až po technicky náročné traily v bikeparku.

Summer Marathon 2014

Jezero Como v Itálii

Mezinárodní závody historických vozů

Termín: 12. - 15. června 2014

Po velkém úspěchu a velkém uznání za předchozí akce se pořádá i v roce 2014 se stejnou vášní, s nadšením a profesionalitou další, již. 3. ročník Summer Marathonu historických vozů. Mezinárodní klasická časovka, uznaná oficiálním orgánem CSAI.

Horolezectví v zimě

Údolí oblasti Livigno

Objevovat hory na lyžích a přitom si užívat jejich báječný klid, daleko od chaotických skiareálů. Sjet si krásné svahy na lyžích poté, co jste po nich vyšplhali nahoru.

Snowboarding, 2. část

Livigno a horské panorama

Díky velkému úspěchu v minulém roce pokračuje i letos Jibbing Linie a novinkou pro letošní sezónu je Boarder Banzai a trať Woodpark line.

Livigno Park je skutečně pro každého, otevřeno je každý den od 9:30 do 16:30 hodin. Ochranná přílba je zde povinností pro všechny účastníky.

Přírodní pipe

Chcete zažít pocity "velkých" freestylistů a snowboardistů během předvádění jejich kousků na U – rampě? Není nic lehčího, než si to osobně vyzkoušet.

Snowboarding, 1. část

Italské středisko Livigno v zimě

70 km sjízdných sněhových ploch nabízí snowboardistům širokou škálu nedotčených tratí kolem italského střediska Livigno.

Je tu snowpark se stálou U - rampou a se skokanskými můstky pro zkušené snowboardisty, a také boardercrossový okruh s převýšením 600 metrů. Každý rok se tady organizuje plno zajímavých soutěží ve snowboardingu.

Snowpark Mottolino

Hotel Intermonti, Livigno

Italský hotel Intermonti v zimě

Poloha

4-hvězdičkový hotel Intermonti je postaven na okraji lesa (1.816 m.n.m.) s panoramatickým výhledem na údolí městečka Livigno. Centrum je vzdálené přibližně 1,5 km.

Stanice 4-sedačkové lanovky "Teola - Pianoni Bassi", stejně jako nejbližší sjezdovka, je od hotelu jen asi 200 metrů daleko (lyžařský areál Mottolino). V okolí najdete 40 km běžkařských tratí, zastávka skibusu je asi 20 metrů od hotelu.

Zařízení