Aprica

Aprica

Skiareály

Lyžař u jedné ze sjezdovek v Aprice

Italské středisko Aprica nabízí lyžování ve 4 areálech, které jsou navzájem propojené: Magnolta, Palabione, Baradello a Campetti.

Všechny dohromady nabízejí pro zimní sportovce cca 50 km sjezdovek v nadmořské výškce 1.180 - 2.300 m.

Magnolta

Nejzápadněji položený lyžařský areál Magnolta byl vybudován v 80. letech minulého století.

Jeho nejvyšší vrchol je ve výšce přes 2.000 metrů, poblíž se nachází i stejnojmenná restaurace Maiga Magnolta.

Nahoru do výšky 2.060 m vás vyveze kabinková a poté sedačková lanovka.

Zimní aktivity, 3. část

Lyžařský areál Santa Caterina Valfurva

Běžkařská trasa v Pian di Gembro se nachází v přírodní rezervaci stejného jména, a má délku 7,5 km.

Jedna její část vede lesem v nádherné krajině, v nadmořské výšce 1.300 - 1.400 metrů.

Široká náhorní plošina, na které je připravena 4 km dlouhá trasa od střediska Aprica, je ideální i pro začínající běžkaře.

Po téměř celé délce trati si můžete zároveň procvičit také techniku bruslení.

Další běžkařská stopa s délkou 5 km je v Trivignu (1.800 m), a dostanete se k ní po silnici z Pian di Gembro.

Zimní aktivity, 2. část

Italské středisko Aprica s dětským parkem

Alpské lyžování

Objevte i vy valtellinskou lyžařskou oblast se 400 km sjezdovek, 200 km běžkařských tras, se snowparky a baby parky v srdci Alp.

Od Livigna a Bormia, přes Santa Caterinu a Madesimo, až po Chiesa Valmalenco, Apricu a Valgerolu.

Na výběr je docela dost míst, kde můžete zažít sportovní momenty v kontaktu s přírodou a jedinečně krásnou krajinou.

Zimní aktivity, 1. část

Italské středisko Aprica v zimě

Středisko Aprica (1.180 m.n.m.) se nachází u stejnojmenného horského průsmyku, který spojuje Valtellinu s údolím Val Camonica v provincii Brescia.

Kdysi to byla historická komunikační trasa vedoucí od průsmyku Bernina k Pádské nížině, pro poutníky, vojáky a obchodníky.

Dnes je Aprica zimní a letní turistické středisko v srdci přírodní rezervace Parco delle Orobie Valtellinesi.

V létě si tady můžete zaplavat v nedotčené přírodě, nebo si vybrat mezi pěšími či cyklistickými trasami.

Apartmány Sciatori

Italská rezidence Sciatori v zimě

Poloha:

Apartmánová rezidence Sciatori se nachází asi 1,5 kilometru od centra italského střediska Aprica, kde najdete velké možnosti k nákupům a zábavě.

K nejbližší lanovce do části skiareálu Baradello je to cca 300 metrů, zastávka skibusu je kousek od hotelu.

Zařízení

V rezidenci najdete výtah, parkování je možné pro ubytované hosty zdarma na vyhrazeném parkovišti nebo v garážovém stání (počet míst je ale omezen).

Ubytování

Hotel Meuble Ambrosini, Aprica

Italský hotel Meuble Ambrosini v zimě

Poloha

4-hvězdičkový hotel Meuble Ambrosini je umístěn v centru italského lyžařského střediska Aprica, asi 100 m od nejbližší sjezdovky.

Zastávka veřejného autobusu, který vás zaveze k lanovkám, je vzdálená asi 500 metrů od hotelu. Do městečka Bormio se dostanete během 1 hodiny jízdy autem.

Zařízení

Hotel Aprica, Aprica

Italský hotel Aprica v zimě

Hotel Aprica se nachází v provincii Sondrio regionu Lombardie, jen pár kroků (cca 150 metrů) od centra stejnojmenného městečeka. Najdete ho na klidném a slunném místě, na úpatí lyžařských vleků skiareálu Barandello (nadmořská výška 1.170 metrů).

Aprica je s více než 50 km sjezdovek jedním z nejvýznamnějších skiareálů oblasti Valtellina. Její navzájem dobře propojené lyžařské oblasti jsou Campetti, Baradello, Palabione a Magnolta. Již 3x se zde pořádal Světový pohár v alpském lyžování a mnoho dalších mezinárodních soutěží.

Hotel Aurora, Aprica

Italský hotel Aurora v zimě

3-hvězdičkový hotel Aurora je položen v centru střediska Aprica. Jen několik minut pěší chůzí jsou vzdálené lanovky Palabione a Magnolta, stejně jako bazén, sportovní centrum a turistické stezky. Zastávka skibusu je asi 50 m daleko od hotelu.

Rodinně vedený hotel nabízí k ubytování 12 pokojů, dále k jeho zařízení patří recepce, bar a restaurace s italskou kuchyní a lombardskými specialitami, lyžárna. Bezdrátové internetové připojení WLAN je dostupné zdarma ve společných prostorách. Veřejné parkování (zdarma) je k dispozici u hotelu (rezervace předem je nutná).

Zimní dovolená, 2. část

Sjezdovka Benedetti, Aprica

Večer můžete také klidně zakončit na sjezdovkách, protože lyžařské chaty lákají sportovce k malému posezení, které si dozajista po úspěšném dni plném lyžování všichni zaslouží. Taktéž po závěrečném sjezdu do vesnice vás již netrpělivě očekávají tamní bary a restaurace. Kdo si chce zasportovat i mimo lyžařské svahy má na výběr bruslení, lyžařské túry s průvodcem anebo výpravy na sněžnicích.

Základní údaje

Aprica

Na severu Lombardie se nachází v nadmořské výšce 1.181 m vesnice Aprica. Přestože je zdejší klima velmi mírné, bývá kolem Apriky vždy dost sněhu. Více než 50 km sjezdovek s 18 lyžařskými vleky a lanovkami představuje ideální prostředí pro pobyt rodin s dětmi, stejně jako pro skutečné lyžařské profesionály. Také pro vyznavače běhu na lyžích skýtá Aprica skvělé příležitosti. Překrásné slunečné trasy na vysokohorských planinách u Pian di Gembro a u Trivigna nechají srdce žádného milovníka rozsáhlých panoramatických výhledů v klidu.

Přepravní zařízení: